V pátek 7. listopadu 2014 se konalo ustavující zasedání ZMČ Brno-Žabovřesky. Deklarovanou novou radniční koalici ČSSD-KDUČSL-ODS-SZ neochvějně podporovali zástupci KSČM, stejně jako tomu bylo v minulých volebních obdobích. Nové vedení radnice tedy bylo zvoleno hlasy koalice včetně KSČM, která byla za tento svůj vstřícný postoj odměněna umístěním obou svých zástupců v kontrolním výboru zastupitelstva a jedním místem ve finančním výboru, řekl Jindřich Zuziak, zastupitel TOP 09.

Ostatně celý průběh zastupitelstva připomínal spíše dobře zrežírované divadlo než racionální jednání nejvyššího orgánu městské části, které vyvrcholilo nelogickým schválením neuvolněného 1. zástupce starosty oproti uvolněnému 2. místostarostovi – (čti radnici bude při nepřítomnosti starosty řídit až druhý místostarosta Fučík z ODS, protože 1. místostarosta Leder z KDU-ČSL se bude než radnici věnovat své advokátní kariéře.

Všechny subjekty kromě TOP 09 a SZ pak ignorovaly vůli žabovřeských občanů projevenou ve volbách, a tak 10,57 % žabovřeských občanů nemá svého zástupce v důležitých orgánech zastupitelstva – finančním a kontrolním výboru.

Přestože zastupitelstvo schválilo 7 členů finančního a kontrolního výboru, tedy shodně s počtem subjektů zvolených do zastupitelstva, volbu zástupců TOP 09 do obou výborů podpořili pouze zastupitelé Strany zelených.

V závěru zasedání pak došlo i na schvalování odměn pro neuvolněné zastupitele. Pamětlivi slov staronového starosty Tyralíka z ČSSD, že vítá všechny dobré nápady, které pomohou Žabovřeskám a jejich občanům, jsme navrhli výši těchto odměn odvíjející se od průměrné mzdy v Jihomoravském kraji, tedy např. ve výši 18.470,- Kč/ měsíc pro neuvolněného místostarostu. Zastupitelstvo však  schválilo tuto odměnu v maximální možné výši, tedy 34.525,- Kč/měsic, čímž 20 zastupitelů kromě TOP 09 a 2 zastupitelů z ANO potvrdilo, že jim vůbec nejde o obec a její obyvatele, ale především o jejich vlastní benefity.

Jenom na odměně pro 2 neuvolněné místostarosty tak mohla radnice ušetřit za celé volební období více než 1,5 mil. Kč a tyto prostředky věnovat např. na opravy dětských hřišť, laviček či mobiliáře pro psy, dodal Zuziak.