Libor Šťástka ODS Po prověření všech adres a stanovisek orgánů ministerstva financí nakonec chceme, aby výjimka platila pro dvě kasina. Je to přijatelný kompromis. Na jednu stranu umožní chránit lidi, u kterých hrozí vznik závislosti. Ti se do kasin nedostanou. Ale nebrání třeba turistům pobavit se. Pavel Sázavský ČSSD Máme konzistentní názor. Podporujeme myšlenku zachování kasin, která jsou provozována podle zákona. Vstup tam není pro každého, ukazují se občanky a návštěvníci jsou zaznamenáváni. Majitelé se snaží, aby to byla hezká věc. A nebudou chtít, aby tam chodili problematičtí lidé.

Bohumil Straka TOP 09: „Jednoznačně jsme pro plošný zákaz hazardu, a proto změnu vyhlášky nepodpoříme. Hazard je zakázán a nemá smysl jej vracet do hry.“

Bohumil Straka TOP 09 Jednoznačně jsme pro plošný zákaz hazardu, a proto změnu vyhlášky nepodpoříme. Hazard je zakázán a nemá smysl jej vracet do hry. Městská část z kasin může získat peníze, ale budou to peníze špinavé. Proti výjimce pro kasina jsme i proto, jak špatně byla úprava připravena.

Bohumil Bílek KDU­ČSL Shodli jsme se, že chceme zrušit všechny herny. Všemožné zákony a vyhlášky totiž nejsou jednoznačné a hrozilo by, že se výjimky budou dělat pořád dál a pořád se bude něco nabalovat. Své písemné stanovisko požadující úplné zrušení heren jsme předali zastupitelstvu už v prosinci.

Jasna Flamiková Strana zelených Chceme, aby ve vyhlášce nebyly žádné výjimky. Už proto, že v Benešově není žádný automat, tak proč jej povolovat. V Křenové zase v kasinu automaty převažují nad živými hrami a je to na hranici vyloučené lokality. Pokud je teď povolíme, budou chtít výjimky i další.

Jan Pazdírek Nezávislý Jsem nemocný, takže se jednání zastupitelstva nezúčastním. Ale hlasoval bych pro úplný zákaz. Když jsem žil ve Švédsku, začínali tam s automaty. Udělalo to ohromné škody, biti na tom byli důchodci a chudí. Udělali plošný zákaz a teď jsou v celém Švédsku čtyři kasina.

Foto popis|

Region| Jižní Morava