Náš program není připraven jen pro mladé nebo rodiny s dětmi, ale snažili jsme se myslet i na ty nejstarší. Nechceme slibovat nesplnitelné věci typu nového domova pro seniory, ale spíše se chceme zaměřit na drobnou pomoc seniorům, kterou je možné realizovat pomocí prostředků, které má radnice k dispozici.

V rámci černovické radnice existuje sociální odbor a jako poradní orgán rady byla zřízena i sociální komise. I když před několika lety přešly některé úkoly a agendy na úřady práce, tak počet pracovníků na odboru zůstal. „Stejně tak sociální komise v podstatě jen čtyři roky hledala náplň své činnosti“, říká kandidátka za TOP 09 Jitka Chmelíková, která byla v uplynulém volební období členkou této komise.  Je tedy zřejmé, že určitá kapacita úřadu tu je a je potřeba ji jen využit. Domníváme se, že pro seniory je nejlepší, když mohou žít ve svém známém prostředí a často to jsou pouze drobnosti, které jim v tom brání. Stačilo by, kdyby je jen někdo odvezl k lékaři, občas uklidil nebo prostě jen přišel na návštěvu. Sociální odbor by měl mít přehled o těchto potřebách seniorů a společně s komisí by se měl pokoušet je aktivně řešit. V současnosti již existují charitativní organizace, které tyto služby nabízí, a navíc by se možná našli i dobrovolníci, kteří by byli ochotni takto pomáhat.

Těm aktivnějším seniorům, kteří ještě mají dostatek sil, stačí naopak nabídnout možnost, jak trávit volný čas. Černovicím chybí podle nás důstojné místo, kdy by se občané mohli setkávat. Určitou možností by bylo využít pro podobné aktivity bývalou školu ve Starých Černovicích, kterou se město snaží zatím marně prodat. A navíc jsme přesvědčeni, že je tu také mnoho seniorů, kteří svými znalostmi a schopnostmi mohou Černovicím něco dát. Stačí jim jen dát šanci.