Obec má ve své správě nemálo nebytových prostor, nevyužité prodejny, kanceláře…  Mnoho z nich je prázdných už řadu měsíců. Forma jakou obec prezentuje tyto prostory je ovšem pro potencionálního zájemce krajně odpudivá. V podstatě se musí sám přihlásit, pokusit se domluvit prohlídku, navrhnout cenu a doufat. Většinou k prostoru nemá technický popis ani půdorys nebo předpokládaný nájem. Pokud to nájemce neodradí, pak následuje zveřejnění tzv. adresného záměru, což je proces sám o sobě značně zajímavý a v podání židenické radnice i na hraně s metodickým pokynem Ministerstva vnitra. Není divu, že zájemci o pronájem se zrovna nehrnou.

Řešení je přitom velmi snadné, zachovat se jako realitní kancelář.

Hypotetický příklad:

 

půdorys       Nebytový prostor 132 m2 – Židenická 12, Brno

Popis: Prostor v přízemí bytového domu, bezbariérový přístup. Okna plastová s dvojsklem, podlaha lité teraco. Způsob vytápění – vlastní plynový kotel. Podružné měření spotřeby vody, vlastní ohřev TUV.

Prostor je kolaudován jako kanceláře. Budoucí nájemce si musí zajistit platné revize rozvodů elektrické energie.í mpro

Možnost připojení na datové rozvody.

Předpokládaná cena nájmu: 750 Kč/m2.rok

V případě zájmu nás kontaktujte na tel. 548 426 129 nebo email: reality@zidenice.brno.cz.

Pokud bude chtít žadatel umořit část nájmu, musí např. předložit projekt rekonsttrukce vč. rozpočtu. Žádost by pak podléhala schválení Rady MČ.

Samozřejmě by inzerát byl doplněn o patřičné fotografie. Co myslíte, který systém prezentace nebytových prostor je lepší?