Většina stran kandidátky dosud oficiálně nezveřejnila, v ODS se mluví například o starostovi Brna-středu Liboru Šťástkovi.

[su_button_link url=“http://zpravy.aktualne.cz/regiony/jihomoravsky/kandidatem-top-09-na-primatora-brna-je-opozicni-zastupitel-k/r~f5739ad6b8af11e3b4c00025900fea04/“]Zobrazit původní článek[/su_button_link]

Brno – Kandidátem TOP 09 na primátora Brna je opoziční zastupitel Jaroslav Kacer, oznámila strana novinářům.

Utká se například se současným primátorem Romanem Onderkou, který povede sociální demokraty. Většina politických stran kandidátky dosud oficiálně nezveřejnila, v ODS se mluví například o starostovi Brna-středu Liboru Šťástkovi.

Musíme občanům vysvětlit, že chceme město Brno spravovat, a ne mu vládnout, jak tomu bylo v uplynulých 25 letech.

TOP 09 bude na podzim obhajovat devět z 55 křesel brněnského zastupitelstva. „Musíme občanům vysvětlit, že chceme město Brno spravovat, a ne mu vládnout, jak tomu bylo v uplynulých 25 letech,“ řekl dnes Kacer, který pracuje jako poradce a analytik.

Opoziční TOP 09 kritizuje například netransparentní přípravu územního plánu Brna nebo zdlouhavé vyjednávání o příchodu americké distribuční společnosti Amazon. „Rozhodování na tři kola a žádný výsledek – to není pochopitelné,“ uvedl Kacer.

Současnou koalici na brněnském magistrátu tvoří ČSSD, která volby v roce 2010 vyhrála s 30 procenty hlasů, společně s ODS, jež získala 22 procent. TOP 09 měla před čtyřmi lety 14 procent. Do zastupitelstva se dostali také lidovci, komunisté a zelení.