Článek na webu TOP 09  Původní článek

 

Miroslav Kalousek je muž mnoha tváří. Místopředseda TOP 09 se během kampaně své strany před eurovolbami, které se uskuteční již 23. a 24. května, představil i jako muž, co dělal číšníka či drhnul v minulosti záchodky. Tentokrát však v Brně nastoupil do šaliny a stal se z něj krotitel divé zvěře!

„I předátoři mohou být milí a společenští,“ napsal Miroslav Kalousek na Facebooku ke snímku, který ho zachycuje pořádně vysmátého v historické tramvaji s dravým ptákem na rameni. Nešlo však o kalouse ušatého, ale o druh káněte, které přinesl Straka. Bohumil Straka. Tedy devítka TOP 09 na eurokandidátce, myslivec, sokolník a vědecký pracovník.

Kalouska dravcem evidentně pobavil. Vedle místopředsedy Topky však při cestě za voliči do moravské metropole nechyběl ani lídr kandidátky – bankéř a bývalý viceguvernér ČNB Luděk Niedermayer, rodák právě z Brna.

Kalousek tentokrát lákal voliče na povožení zdarma – během jízdy pak kandidáti odpovídali na dotazy „lidí z ulice“. Nejen v dopravních prostředcích však TOP 09 rozjela svou kampaň. Její přední představitele je často vidět i po restauračních zařízeních.

Topka se ostatně ani na svých stránkách netají, že hospody ráda. „Nepočítáme, kolik měst jsme projeli a kolik lidí jsme už oslovili. Nemluvíme do větru, ale k těm, co chtějí debatovat. Neděláme si čárky, kolik se vypilo při našich diskusích v českých a moravských hospodách. Jednoduše říkáme: Politika se dělá u piva,“ píše se na stránkách TOP 09. Sám Miroslav Kalousek se přitom při jedné z předchozích debat s voliči přiznal, že s výčepem má i jiné zkušenosti, než coby zákazník. Dělal v minulosti i číšníka.

 

(foto z FB profilu Miroslava Kalouska, převzal Blesk)