BRNO V brněnském zastupitelstvu je sice Jaroslav Kacer jen řadovým opozičním zastupitelem, v celostátním vedení strany nyní ale posílil. Na víkendovém sněmu totiž získal jedno z jedenácti křesel v předsednictvu strany a stal se jediným reprezentantem jižní Moravy ve vedení TOP 09.

Na předsednictvu v příštích dnech představím projekt zaměřený na spolupráci regionálních organizací strany do nadcházejících komunálních voleb

„Mám z toho radost, celou dobu to byly nervy, byl jsem zvolen až ve třetím kole, dvakrát mi to uteklo asi o jeden hlas,“ říká Kacer, který ve třetím kole získal lehce přes 56 procent hlasů.

Kacer má se svou novou funkcí velké plány. „Na předsednictvu v příštích dnech představím projekt zaměřený na spolupráci regionálních organizací strany do nadcházejících komunálních voleb,“ říká současný předseda brněnské stranické organizace.

Kacer byl u založení jihomoravské buňky na počátku roku 2010. Předsedou brněnské organizace byl tehdy Jan Levíček. Ten byl po komunálních volbách v roce 2010 velkým zastáncem toho, aby na brněnském magistrátu vznikla pravicová koalice ODS, TOP 09 a KDU-ČSL v čele s primátorem Robertem Kotzianem.

Nakonec však vznikla velká koalice ČSSD a ODS a poměrně nová TOP 09 skončila v opozici. Později začaly sílit kritické hlasy na Levíčkovu adresu. Členům strany vadilo jeho lobbistické působení, vyčítali mu i nedemokratické chování ke členům strany.

Levíček poté na post předsedy strany rezignoval a straníci následně zvolili předsedou právě Jaroslava Kacera. „Po krátkém názorovém nesouladu uvnitř strany jsem se stal předsedou regionu,“ komentuje dnes dění Kacer.

Stranický spor pak vyvrcholil tím, že Levíček odešel i ze strany. V brněnském zastupitelstvu je tak nyní nezařazeným politikem.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES – jižní Morava