Silvie webNarodila jsem se v Brně a vyrostla jsem na sídlišti v Kohoutovicích. Po mamince mám kořeny na Slovácku, kam mě to vždycky trochu táhlo, ale zároveň si nedovedu představit život mimo město. Možná i proto byly Černovice láskou na první pohled – rázem i duchem v dobrém slova smyslu vesnice, umístěním centrum Brna. Žijeme zde s mužem a synem už čtvrtý rok a pořád bychom neměnili.

V současnosti se věnuji především redakci knih a psaní knih a textů, ale mnoho let jsem působila jako produkční kulturních akcí. Těší mě spojovat lidi, vymýšlet a realizovat kvalitní zábavu pro všechny věkové kategorie. Proto jsem se ráda zapojila do organizace jarmarků a dalších akcí Černovického sdružení. Mým snem je mít v Černovicích místo, kde se budou potkávat sousedé a kamarádi, a které bude příjemné pro všechny věkové kategorie – děti, jejich rodiče i prarodiče.

Jako matka čtyřletého dítěte také důvěrně znám problémy s nedostatkem míst ve státních předškolních zařízeních. Chci se proto zasadit o to, aby v naší čtvrti byly navýšeny kapacity v mateřských školkách tak, aby za rozumné náklady bylo umístěno co nejvíce dětí a aby adaptované prostory nezůstaly po skončení „baby-boomu“ ležet ladem. Stará škola na Charbulově ulici by pro tento záměr byla ideální, a proto se možnostmi jejího využití pro komunální účely a aktivity zabývám a budu zabývat i nadále.

Černovice mě prostě baví.