Na kafe na Černovické náměstí? Dnes sen, ale podle nás splnitelný. Dnešní Černovice nemají své přirozené centrum, kde by se lidé mohli potkávat a cítili se tam dobře. Zatímco ve Starý Černovicích najdeme ulicovou náves, Novým Černovicím takové centrum chybí.

Takovým Černovickým náměstím by se mohl stát park Řehořova. Místo se honosí krásnou vzrostlou zelení, co mu však chybí je zázemí a náplň, která by parku zajišťovala návštěvnost širší veřejnosti, od matek s dětmi přes středoškoláky, pracující v okolí až po seniory. Ve spolupráci s architekty jsme proto připravili možný návrh podoby tohoto nového centra Černovic a rádi bychom o něm diskutovali. Park by mohl být koncipován jako městský pobytový park s korzem, v jehož těžišti se nachází pikniková louka a kolem ní tepe procházkové korzo. Součástí parku je prosklená kavárna, která slouží i jako bariéra vůči Charbulově ulici, současná i nová sportoviště (hřiště na pétanque či lezecká stěna). Vlastní náměstí by bylo doplněno kašnou a mobilní zelení a bylo by propojeno s prostorem před základní školou Řehořova.

Myslíme, že Černovice si své náměstí zaslouží a uděláme vše proto, aby tuto akci bylo možné technicky i finančně realizovat. Je samozřejmé, že do procesu realizace zapojíme i veřejnost, aby o projektu nerozhodovalo jen pár radních či zastupitelů.

Studie parku Řehořova ke stažení v pdf