Městská část zaměstná nezaměstnané lidi registrované na úřadu práce a bude využívat jejich práci k odstraňování vysokého množství odpadků v ulicích Starého Lískovce a také k méně odborné péči o městskou zeleň. Nebereme to pouze jako záležitost finanční úspory, ale i jako motivační věc pro nezaměstnané, která jim zajistí udržení pracovních návyků a zvyšuje jejich šanci na další uplatnění na trhu práce.

Je nutná obnova dětských hřišť a sportovišť a především zlepšení úklidu a údržby těchto míst. Na všech dětských hřištích a sportovištích bude absolutní zákaz pití alkoholu a kouření, který se bude nekompromisně vymáhat a při porušení trestat.

Budeme více apelovat na Brněnské komunikace a.s. s cílem společně opravovat chodníky a komunikace, které jsou ve Starém Lískovci často v havarijním stavu. Na nás – občanech – je, abychom nebyli neteční k vandalství. Vyzýváme všechny poctivé občany, aby upozorňovali na konkrétní případy ničení zastávek a dalšího vybavení veřejných prostor.

Boj proti hazardu a nonstopům bereme jako naší prioritu a budeme pokračovat v tomto tažení až do vítězného konce.

Architektonické návrhy na stavební úpravy veřejného prostoru ve Starém Lískovci budeme zadávat studentům fakult architektury, jak je již dnes nejen ve světě, ale i v České republice běžné.

Chceme radikálně zlepšit péči o zeleň v naší městské části. Velmi důležité je pravidelné sekání trávy na výbězích pro psy, jinak bude i nadále zcela běžné, že si z těchto míst člověk odnese domů klíště. Na výběhu pro psy za ZŠ Labská u dálnice je také vhodné vysypat cestičku štěrkem.